Adana Kebap(Acılı-Acısız)

Adana Kebap(Acılı-Acısız)

310 ₺

Adana Kebap(Acılı-Acısız)

Adana kebap konusunda ustalığımız ve tecrübemizin birleşimi leziz bir tat olarak sofralarınıza konuk oluyor. Üstelik acılı ve acısız seçenekleriyle bu tadı sizler için daha da özel kılıyoruz.

Özel olarak yetiştirilmiş koyunlardan elde edilen etin “zırh” denilen Adana yöresine ait özel bir bıçakla kıyılarak kuyruk yağı, kırmızı pul biber ve tuz ile buluşması sonucu ikinci kez kıyılmasıyla oluşan Adana kebabı aranan bir lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bu lezzette en kritik nokta kullanılan etin kalitesi olmaktadır. Ayrıca yapımındaki ustalık o eşsiz tadın oluşmasında büyük rol oynamaktadır.

Pişirme yöntemlerimiz yine usta tekniklerle şekillenirken, kuyruk yağı kullanımı kullanılan etin miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Dinlendirme ve şişleme aşamaları ise özenle yapılmaktadır. Dinlendirilme aşaması da iki etaptan oluşmaktadır. İlki karışımın yaklaşık 4-5 saat dolapta bekletilmesi iken ikinci aşama şişlendikten sonra yaklaşık 1 saat bekletilmesi işlemidir. Şişleme aşamasında da dikkat edilmesi gereken en önemli unsur işlem sırasında el suya batırıldığından, etle suyun temasının az olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde bir haşlanma durumu söz konusu olacağından lezzet kaybına sebep olabilir. Kısaca coğrafi tescilli bu ürünün en leziz halini sizler için hazırlamaktayız.

Baharat olarak genel tarifle örtüşecek şekilde sadece kırmızı pul biber kullanıyoruz.  Acılı Adana Kebap için daha yoğun pul biber kullanımı söz konusuyken acısız Adana Kebap için ise bu yoğunluk olmamaktadır.

Söz konusu lezzet olduğunda İksir Kebap olarak aradığınız adres olmanın haklı gururunu yaşıyor, sizlere eşsiz bir deneyim sunuyoruz. Göktürk Adana kebap ve Kemerburgaz Adana kebap alanlarında faaliyetlerimizi sürdürüyor, sizler için o eşsiz lezzeti oluşturuyoruz. Yine İstanbul Havalimanı Adana kebap alanında da sizlere hizmet veriyoruz.  Pide ekmek, közlenmiş biber ve domates ile servis ettiğimiz bu yoğun tat daha da damakta kalıcı bir hale bürünmektedir. Ayrıca yanında sunduğumuz mezelerle yemeğinizi daha da keyifli bir hale getiriyoruz. Arzu ettiğiniz halde yine tadı damağınızda kalacak şalgamımız eşliğinde veya diğer içecek seçeneklerimizden biriyle bu eşsiz lezzeti tamamlayabilirsiniz.

Güler yüzlü personelimiz ile Göktürk’deki yerimizde sizlere hizmet verebildiğimiz gibi siparişlerinizi bulunduğunuz yere de ulaştırabiliyoruz. Bu sebeple konu Adana kebap ise leziz bir deneyim için sizleri İksir Kebap’a bekliyoruz.