Ciğer Şiş

Ciğer Şiş

330 ₺

Ciğer Şiş

Ciğer şiş, insanların sıklıkla tercih ettiği, taze ciğerin seçilerek marine edilmesi ve uygun süre bekletilmesinin ardından mangal ateşinde pişirilmesi işlemidir. Burada ciğer seçimi çok önemlidir. Bazı kişiler kuzu ciğer tercih ederken bazıları dana ciğeri daha çok sevmektedir. Ama ciğerin türü ne olursa olsun taze olması en önemli ayrıntılardan biridir. İksir Kebap olarak sizler için özenle bu yemeği hazırlamakta olup, müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşlerin memnuniyetini yaşamaktayız.

Taze ciğerleri seçtikten sonra bir müddet dinlendirilir ve üzerinde zar veya yağ varsa temizlenir. Sonrasında şişlere takılabilecek büyüklükte ciğerleri dağıtmadan ustaca doğramak gerekir. Doğranan ciğerler hijyenik ortamda marine edilir. Marinasyon işleminde isteğe göre tuz, karabiber, pul biber ve diğer birçok baharat kullanılabilir. Marine edilen ciğer bir süre daha bekletildikten sonra şişlere takılır ve pişirilmeye hazırdır. 

Göktürk ciğer şiş denildiğinde akla gelen ve Göktürk’te hizmet veren İksir Kebap tam da isteğinize yönelik hizmet vererek memnuniyetinizi kazanmaktadır. İşinde uzman ustalar aracılığı ile hazırlanan yemeklerimizi gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Kemerburgaz ciğer şiş konusunda da hizmet vermekteyiz. Kemerburgaz Göktürk e yakın bir semtimiz olduğu için doğrudan restoranımıza gelebilir ya da bulunduğunuz yere sipariş de oluşturabilirsiniz. 

Ciğer şiş hem lezzetli hem de besleyici bir yemektir. Ciğer içerisinde bir çok mineral, vitamin ve organik besinler yer almaktadır. Yani aslında herkesin tüketmesi gereken bir sakatat türüdür. Ancak içeriğindeki yüksek yağ oranı nedeni ile çok sık tüketmek kolesterol ve tansiyon yükselmesi gibi rahatsızlıkları da tetikleyebilmektedir. Ciğeri hiç tüketmemek de çok sık tüketmek de hastalıklara yol açabilmektedir.

Ciğerin pişirilme oranı da çok önemli bir husustur. Çok fazla pişirip kurutmak da, çok az pişirmek de lezzetinin kaybolmasına ve bir daha ciğer yemek istememenize sebep olabilir. O yüzden ciğer mutlaka usta eller tarafından yapılmalı, yavaş yavaş pişirilmeli ve hizmete sunulmalıdır. Ayrıca ciğer tercihe göre soğan, domates, biber ve yeşilliklerle de servis edilmektedir. Bunun yanı sıra ciğerin sıcak tüketilmesi de lezzetinin tam olarak ortaya çıkmasında önem arz etmektedir. 

Ciğer Şiş

Ciğer şiş isterseniz dürüm olarak isterseniz de porsiyon olarak tercih edebileceğiniz bir lezzettir. Hem doyurucu olması hem de sağlık açısından önemi düşünüldüğünde sıklıkla tercih edilmesi olasıdır. Alibeyköy ciğer şiş konusunda da yine restoranımızın  akla gelmesinin sebebi müşterilerimizin memnuniyeti ve olumlu geri dönüşleri olmaktadır. İstanbul Havalimanı ciğer şiş denildiğinde de yine bizi tercih edebilir ve bulunduğunuz bölgeye sipariş oluşturabilirsiniz. Siparişleriniz ekstrem bir durum söz konusu olmadığı sürece hem sıcak hem de hijyenik koşullarda teslim edilmektedir. 

Ciğer şiş konusunu şöyle bir özetleyecek olursak ciğerin seçimi, bakteri veya parazitlerden temizlenmesi, doğrama şekli, marine edilmesi, bekleme süreci gibi faktörler önemlidir. Ciğer hem çocuklarınız hem de sizin tarafınızdan mutlaka tüketilmeli ancak abartıya kaçılmamalıdır. Sağlık açısından fayda ve zararları mevcuttur ve bunları bilerek tüketmek gerekir. Restoranımız bu ve diğer lezzetler konusunda her zaman hizmetinizde olacaktır. Sonuç olarak İksir Kebap olarak bu lezzeti deneyimlemenizi tavsiye ederiz.