Çöp Şiş

Çöp Şiş

330 ₺

Çöp Şiş

Çöp şiş, eşsiz lezzetiyle vazgeçilmezleriniz arasında yerini alırken İksir Kebap olarak sizlere  hizmet vermekteyiz. Ustalarımız tüm hünerlerini diğer lezzetlerimizde olduğu gibi bu alanda da sizler için göstermektedir.

Konu çöp şiş olduğunda en önemli püf noktaları eti marine etme ve pişirme aşamalarında ortaya çıkmaktadır. Yapımında bonfile ve kuyruk yağı kullanılır. Etin küçük parçalara ayrılması ve şişe dizilmesi sonrası pişirilmesiyle tamamlanır. Kuyruk yağı da aynı şekilde ufak parçalara ayrılıp şişlere dizilir. Kuyruk yağının kullanımı etin lezzetine artı bir değer katmaktadır. Pişirme yöntemi olarak ızgarada pişirilir. Etin marinasyon işleminde süt, zeytinyağı, tuz ve çeşitli baharatlar kullanılır. Baharat olarak genelde kekik, karabiber ve kırmızı toz biber ile kimyon kullanılmaktadır. Bu karışımda etin en az üç saat bekletilmesi ise uygun olandır. Yine şişleme işlemi sırasında da dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki o da etlerin sıkı sıkı yerleştirilmesi gerektiğidir. Böylece leziz bir tat elde etmeniz kaçınılmazdır.

Yapımı zamansal anlamda çok da uzun sürmeyen bir yemek olan çöp şiş kesin bir bilgi olmamakla birlikte İzmir mutfağından gelen bir lezzet olarak bilinir. Sunumu sırasında pilav, ızgarada pişirilmiş sebzelerle servis edilebilen bu lezzet belirtildiği üzere vazgeçilmeleriniz arasında yerini alacaktır.

Çöp ŞişGöktürk çöp şiş ve Kemerburgaz çöp şiş denildiğinde akla gelen isim olan İksir Kebap da bu alanda tecrübeli ustalarıyla bu yemeğe yeni bir soluk getirmektedir. Aynı zamanda Alibeyköy çöp şiş ve İstanbul Havalimanı çöp şiş alanlarında sizlere hizmet vermektedir.

İksir Kebap olarak restoranımızda sizlere hizmet verdiğimiz gibi bulunduğunuz yere de siparişlerinizi ulaştırabilmekteyiz. Müşteri memnuniyeti ve hijyen en büyük önceliklerimiz olup, ustalarımızın kendi alanlarında sahip oldukları tecrübe ile yemeklerimiz birleşerek eşsiz bir tat olarak sizlere sunulmaktadır. Birçok lezzet de farklılık yaratmayı başarmış İksir Kebap çöp şiş konusunda da farkını ortaya koymaktadır. Sadece tat olarak değil güler yüzlü personelimizle hizmet anlamında da sizler için en iyisini gerçekleştirme arzusu içerisinde olmaktayız. Sizler de akıllarda kalan bu lezzeti deneyimlemek isterseniz Göktürk’teki restoranımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçip, bulunduğunuz yere siparişinizi verebilirsiniz.