Fırın Beyti

Fırın Beyti

410 ₺

Fırın Beyti

İksir Kebap damak zevkinize uyan lezzetler için aradığınız adres olmaya devam ediyor. Fırın Beyti bunlardan biri. İsim olarak fırın beyti kebap olarak da yer yer geçen bu lezzeti sizler için eşsiz kılıyoruz.

Bir kebap türü olan fırın beyti gerek lezzeti gerekse sunum şekli ile birçok kişinin gözdesi haline gelmiş bulunmaktadır. Sizin de aradığınız lezzet olabilir, zira deneyen kişiler vazgeçilmez bir tat olarak adlandırmaktadır.

Fırın Beyti Nasıl Yapılır?

Fırın beyti denildiğinde öncelikle her kebap türünde olduğu gibi etin kalitesi büyük önem taşıyor. Kuzu etinden yapılan bu tadın etinin hazırlanmasında önemli noktalardan biri iyi bir yoğrulma sürecinden geçmesi gerektiğidir. 

Yapımı ile ilgili ilk olarak kebap ocakta pişirilir. Yanında domates,biber gibi sebzelerle birlikte fırına verilir. Ardından ince bir hamur açılıp kebap ve sebzeler içine konulur. Bu noktada kaşar peyniri eklemesi yapılıp sarılır. Üzerine susam ve çörek otu dökülüp pişirilir. Burada pişirilirken gevrek olmasına dikkat edilmelidir. Közlenmiş sebzeler ve yoğurt ile servis edilmektedir. Yine domates sosu ile servis edildiği haller de bulunmaktadır.

İksir Kebap’ın işinin ehli ustaları da bu lezzeti en iyi şekilde sizlere hazırlamaktadır. Göktürk fırın beyti ve Kemerburgaz fırın beyti söz konusu olduğunda en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Yine Alibeyköy fırın beyti ile İstanbul Havalimanı fırın beyti alanlarında da sizlere hizmet vermekteyiz.

Fırın Beyti

Esasında Urfa bölgesine özgü bir lezzet olan bu yemek, sağlık açısından da faydalı bir tat olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine belli porsiyonlarda tükettiğiniz takdirde diyet yaparken de tercih edebileceğiniz bir kebap türüdür. Ancak belirtildiği gibi yapımında hamur da kullanıldığı için küçük porsiyonlar olarak tercih edilmelidir.

İksir Kebap olarak sizlere bu lezzeti en iyi şekilde sunmaktayız. Ustalarımız bu tadı sizler için hazırlarken büyük bir  özen göstermekte, sizlerden aldığımız geri dönüşlerle büyük bir memnuniyet duymaktayız.  Akıllarda kalan bir lezzet olarak fırın beyti konusunda iddialı olduğumuzu belirtmek isteriz. Sizleri de bu eşsiz tadı deneyimlemeniz için İksir Kebap’a bekleriz. Yine bulunduğunuz yere sipariş vermek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.