Patlıcanlı Kebap

Patlıcanlı Kebap

410 ₺

Patlıcanlı Kebap

İksir Kebap sizler için harikalar yaratmaya devam ediyor.  Söz konusu patlıcanlı kebap olduğunda uzmanlığını ve tecrübesini tarife en iyi şekilde yansıtıyor. Patlıcanın o eşsiz tadı İksir Kebap’ın ustalarının hünerli elleriyle daha da leziz bir hal alıyor.

İlk kez Hindistan’da yetiştirilen patlıcan dünya üzerinde de fazlasıyla rağbet gören bir sebze olup, bu aranan sebzenin her geçen gün sofralardaki yeri daha da artmaktadır. Birçok türde menülerde kendine yer bulan patlıcanın ülkemizde de oldukça tercih edilen bir sebze olduğunu söylemek mümkündür. Kısaca mutfağımızdaki yeri oldukça önemlidir.  Vitamin açısından da zengin olan patlıcan insan sağlığına artı etkileri olan bir sebzedir. Gün geçtikçe de bu sebeple önemi artmaktadır.

Patlıcanın kebapla buluşması ile enfes bir tat ortaya çıkmaktadır. Bu noktada İksir Kebap olarak bu konuda da damak tadınıza uygun lezzetler oluşturduğumuzu belirtmeliyiz. Patlıcanlı kebap, normal kebap yapımında da kullanılan zırh denilen özel bıçak ile kıyılarak yapılmaktadır. Kullanılan et kuzu eti olup, etin yağlı olması önemli bir hususu oluşturmaktadır. Yine yapılmadan önce etin dinlendirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Etin yapımı standart kebap yapımında olduğu gibidir. Şişlenme işlemi sırayla patlıcan ve kebabın birkaç defa art arda dizilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Kalori açısından düşük olan bu tat, diyet yaparken de gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir lezzet olup ayrıca yapımı çok uzun sürmeyen bir yemek olmaktadır.

Belirtmeliyiz ki İksir Kebap olarak sizler için nefis tatlar ortaya çıkarıyoruz. Göktürk patlıcanlı kebap ve Kemerburgaz patlıcanlı kebap denildiğinde akla gelen isim olmanın gururunu yaşıyoruz. Yine İstanbul Havalimanı patlıcanlı kebap ve Alibeyköy patlıcanlı kebap alanlarında da size memnuniyetle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Sonuç olarak konu patlıcanlı kebap olduğunda sizler için en iyisini, en lezzetlisini sunuyoruz. Yanında servis ettiğimiz mezelerle bu keyfi daha da katlandırıyoruz. Bu tarifi sizlerle paylaşırken mutluluğunuz mutluluğumuz olmakta, siz bu lezzeti keşfederken bizler de aracı olmanın heyecanını sizinle birlikte yaşamaktayız. Böylelikle lezzetinin sırrı İksir Kebap’ın ustalarında saklı olan bu eşsiz tadı deneyimlemeye sizleri davet ediyoruz.